Seeit - המקום הראשון שלך באינטרנט
 

הכן ביתך לחורף הגרעיני

14/04/2009  אופיר גרוס

אירן מתחמשת לה בנשק גרעיני, אך את הפוליטיקאי שלך בכנסת מעניין רק כמה בורקסים הוא מסוגל לבלוע ועדיין להיכנס לכיסא במליאה? אירן סוגרת על כמויות מסחריות של אורניום מועשר, אבל את האו"ם מעניין יותר לטפל במצב זכויות האדם במזרח טימבוקטו? צפון קוריאה (אוכלוסיה - 23 מליון איש) מעיפה טיל מעל ראשי היפאנים (127 מליון איש) ב-1998, וב-2009 ומפתחת יכולות גרעיניות, בעוד האמריקאים (301 מליון איש) המגנים על יפן אוכלים להם בורקס בקפיטול היל? ...

אם ביפן נפלה שלהבת, מה יאמרו ישראלי הקיר? ובכן, התשובה ברורה – יהיה בסדר. האמרה הישראלית המפורסמת מימי עברו, עושה קאמבק, ובגדול! יהיה בסדר הוא מה שתאמר לעצמך, ורצוי גם לזמזם זאת במזמורי נושא, כפי שנחזה בסדרה המפורסמת אלי מקביל. לדוגמא: Why worry – Dire Straits, Don't Worry Be Happy - Bobby McFerrin. מזמורים אלו יסיעו לך להאריך את שלב ההכחשה. שלב ההכחשה הוא השלב המהנה ביותר. הוא קל, הוא זול, והוא לא דורש הרבה השקעה, נסה למשוך אותו כמה שניתן. לצורך כך העסק את עצמך בזוטות והתעלם מכל רמז שעלול להזכיר לך את העובדה שבסבירות גבוהה פצצה גרעינית תתפוצץ בסמוך למקום מגוריך. אמץ לך בת יענה, והפוך אותה לחיית המחמד האהובה עליך, ולזו שתרצה להיות בגלגול הבא. למד ממנה.

למרות מאמציך הכנים, יתכן וברגע מסוים של צלילות, המציאות תתחוור לך באופן שאינו משתמע לשתי פנים. שלב ההכחשה יגיע לקיצו בטרם עת. חבל, אך אל חשש, יש חיים אחרי שלב ההכחשה. אחרי שלב ההכחשה, תבין בוודאי כי ביתך, ועולמך, אחרי הפצצה, הפך לו מסביבה חיה ותוססת, לסביבה שוממת משהו, וקרינה רדיו-אקטיבית הנפלטת לה מחלקיקי הפצצה שנפוצו להם לכל עבר, כיסו את האחו. במבט ראשון, זה בוודאי נראה מפחיד ומאיים. כל החלקיקים הקטנים והמסוכנים האלה האורבים לך בכל פינה, ומקרינים קרינה שתעוות את הקוד הגנטי שלך, ותגרום לך לסרטן ומוות. אך אל חשש. יהיה בסדר. באמצעים הנכונים אפשר לשרוד, ואפילו בקלות!

כך תשרוד את החורף הגרעיני:

צבעי העופרת חוזרים לאופנה – אם חשבתם שפס זמנם של צבעי העופרת – טעיתם! צבעי העופרת חוזרים לאופנה, ובגדול! העופרת הינה מתכת כבדה, הסופחת קרינה מסביבתה. זוכרים את סופרמן? עם ראיית הרנטגן שלו? מה היה החומר היחיד שאפילו סופרמן לא ראה דרכו? נכון! עופרת! צפו את קירות ביתכם בעופרת, הרבה עופרת. אמנם העופרת הינה חומר רעיל הגורם לבעיות רביה הן בגברים והן בנשים, אמנם הוא רעיל לילדים מתחת לגיל שש, וגורם להם נזק למערכת העצבים, השמיעה, הכליות, מערכות פנימיות אחרות, ואפילו לבעיות התפתחות, אבל מה זה בהשוואה למוות מהיר מסרטן? התשובה ברורה – עופרת. ואם כבר אז כבר, קנו משטחים עבים של עופרת, וכסו את קירות הבית עמם. קנו לבני עופרת ובנו את קירות הבית מחדש עמם. דעו שההרעלה מעופרת מתרחשת בעיקר מחלקיקי עופרת מיקרוסקופים המשתחררים מהקירות, עפים ברחבי הבית, ומתאספים להם על הרצפה, המדפים, והמקומות הרגילים בהם האבק מצוי לו. לכן מניעת מגע של הילדים עם הקיר לא תועיל. יש לצבוע ולצפות את קירות העופרת כולם בשכבת מגן שתמנע מהם מלשחרר את חלקיקי העופרת לאוויר.

חלונות מסנני קרינה – הקרינה כפי שהיא עוברת דרך קירות, עוברת גם דרך חלונות. לכן, הקטינו את גודל החלונות, ורכשו חלונות מחומרים מסנני קרינה רדיואקטיבית. כמובן שבמצב בו הקרינה גבוהה עד כדי צורך בקירות עופרת, חלונות שקופים הם פשוט בדיחה. למען האמת, במצב כזה, כל חלון הוא בדיחה. שכחו מהחלונות. איטמו אותם בשכבה עבה של עופרת יצוקה, שימו במקומם מסכי פלזמה גדולים, ושדרו בפלאזמה סרטונים מרגיעים מהוואי. לגמו מרטיני על כיסאות נוח, שכחו מהחיים, וכך כבדרך אגב חסכו לכם את הטיסה השנתית לחו"ל.

מקלחות מים בכניסה לבית – בנו הישר ליד דלת הכניסה לבית או לבניין, מערך של חדרי מקלחות מים. המקלחות יתיזו בחוזקה על כל מי שיבקש להיכנס לביתכם, ובכך ישטפו אותו מהנשורת הרדיואקטיבית אליה נחשף בחוץ. רצוי לבנות מספר חדרי מקלחת בזה אחר זה, ולא רק אחד. זאת מאחר והמקלחת החיצונית ביותר תזדהם בעצמה עקב הזיהום הכבד ביותר המגיע מבחוץ, אבל אל המקלחות הפנימיות יותר, יגיעו פחות חלקיקים, ולכן הן יהיו נקיות יותר. חשוב לוודא שמערכת הניקוז של מקלחות השטיפה נפרדת משל שאר הבית, זאת בכדי לא לייבא לבית זיהום דרך הביוב.

חליפת מגן מקרינה רדיו-אקטיבית – צו האופנה, חליפה מגוננת קרינה! זוכרים את חליפות המגן המוזרות הנשלפות להן מעת לעת בתרגילי הג"א? ובכן, גם אתם צריכים כזו! חליפת המגן תאפשר לכם לצאת מהבית, ללכת לעבודה, לים, לבית הקפה השכונתי, ולכל הפעילויות היומיומיות האחרות אותן רגילים אתם לעשות. זה שפצצה גרעינית התפוצצה בסמוך למקום מגוריכם איננו סוף העולם! להפך, ברחוב תמצאו אנשים רבים שמחים, וקלילים, המאושרים כי הם עדיין בחיים. הם יסתובבו להם בעליצות בדיוק כמותכם, בתוך החליפה מגוננת הקרינה שלהם. לכן אל לכם מלהתבייש, דווקא יחמיאו לכם על לבושכם. חליפת מגן, זה קל ופשוט, ביציאה מביתכם לבשו את חליפת המגן, בחזרה עברו איתה דרך מערך המקלחות, ותלו ליבוש בארון המיועד.פשוט וקל!

מונה גיגר אישי – מונה הגיגר הוא ידידך. מונה גיגר הוא אביזר המודד את רמת הקרינה בסביבתו. הוא יעזור לך למצוא את המקומות הפחות מוקרנים בביתך, לוודא שהנכנסים לביתך אכן לא רוויים בקרינה, ואם תצא מהבית, יעזור לך המונה לדעת לכמה קרינה נחשפת. ודאו כי מונה הגיגר שלכם עמיד במים, בכדי שניתן יהיה לשטוף אותו מהזיהומים שידבקו בו.

איטום נזילות בבית – נזילות זה נושא כאוב לכולם, אך זהו הזמן לוודא שאין נזילות או רטיבות בבית - אחרת כל הטרחה מיותרת. מה הטעם לאטום את הקירות והחלונות לקרינה, לשים מקלחות ניקוי בכניסה, אם בסופו של דבר מונה הגיגר שלכם יצפצף, כי מים המזוהמים בחלקיקים רדיו-אקטיבים נזלו להם עם מי הגשמים עד לפנים קירותיכם? אז איטמו קירותיכם עכשיו, כי אם לא, אם לא עכשיו, אז אה... מתי?

אם כל ההכנה הזו נראית לכם קשה מדי, מתישה מדי, או יקרה מדי, אל חשש, יהיה בסדר. לא צריך את כל ההכנה הזו. בין כה וכה כל מה שנכתב כאן, נכתב בבדיחות הדעת, ללא מחקר מעמיק, וכמו שזה כתוב כאן, זה בטח לא יספיק ולא יעזור לכלום. לעומת זאת, מה שכן יעזור, בוודאי ידרוש מאמץ והשקעה של פי כמה וכמה... למי שבכל זאת מתעניין, קצת מחקר בגוגל מגלה כי האמריקאים בתקופת המלחמה הקרה עם רוסיה השקיעו הרבה מאוד מחשבה בבנין מקלטים רדיואקטיביים, ואפילו בנו כמה. אז קיים חומר רב ברשת, וממנו ניתן ללמוד בדיוק כיצד לבנות או להסב את הבית למקלט לתפארת. הייתי מביא כמה נקודות עיקריות מתוך המאמרים האלה... אבל למען האמת, אין לי כח לקרוא את כל המאמרים האלה, כי בטח לא יקרה כלום, וגם אם יקרה אז לא נורא. יהיה בסדר :)

2..................
עידית,  23/09/10 21:54
1.ומה עם תכריכים?הכי חשוב  (לת)  
לוג,  20/04/09 23:12
ויקטוריה ס.יצאתי לדייט תכף אשוב...
"אז מה אתה מחפש?"
02/09/2014  ויקטוריה ס.
יעל צורקריאה בקלפים
אס מטות
09/03/2014  יעל צור
רוני יהליסיפור גן עדן מנקודת מבטו של הבורא
27/01/2014  רוני יהלי
שירות Seeitשחיתות שחיתות שחיתות
15/01/2014  שירות Seeit
אתי יוחאימהו הום סטייג'ינג
06/10/2013  אתי יוחאי
שירות Seeitתזונה נכונה לאיזון רמת הכולסטרול בגוף
13/06/2013  שירות Seeit
אורי שפאןמה אפשר לעשות עם הכסף שהתפנה בזכות חוק חינוך חובה חינם מגיל 3?
24/04/2013  אורי שפאן
מוטי שפיאסטרולוגיה הודית
תחזית אסטרולוגית שבועית ע"פ האסטרולוגיה ההודית 4-10 לנובמבר
04/11/2012  מוטי שפי
הרחב רשימה
בוא לכתוב ב-SEEIT. רוצה טור משלך? אולי בלוג משלך? לפרסם מאמר? אז יש לך אפשרות...