Seeit - המקום הראשון שלך באינטרנט
 

אני המפתח לשינוי

27/07/2011  רחלי עזרא

שלום לכם,
שמי רחלי עזרא, ואני ילווה אתכם בטור -”אני המפתח לשינוי". הטור שלי יעסוק במודעות עצמית בחיי היום יום בכל ההיבטים, ואימון ליצירת שינויים בחיים. בטור אגע בכל הנושאים שנוגעים בחיינו ואתן כלים ליצירת שינויים בחיים.
המידע בטור לקוח גם מתוך הספר שלי "אני המפתח לשינוי" שיוצא במהדורה מחודשת בחגים, ומתוך קלפי המודעות והאימון שלי :"אני המפתח לשינוי דיאלוג עם הנשמה", הקלפים מכילים תהליכי דמיון מודרך ועשירים בכלים, תגובות עליהם תוכלו לקרא באתר שלי. בטור שלי אתן לכם טעימות שונות מהספר הראשון ומקלפי המודעות והאימון הייחודיים שלי.

אודותיי- אני לאחר מסע מאתגר לגילוי עצמי שיצר שינוי משמעותי בחיי...מפתחת שיטת הטיפול והאימון - "דיאלוג עם הנשמה"... יוצרת קלפי המודעות והאימון : "אני המפתח לשינוי דיאלוג עם הנשמה", כ-9 שנים מאמנת רוחנית למודעות עצמית, מטפלת במודעות ע"פ הקבלה, אני מרצה בנושא מודעות והעצמה אישית, מעבירה סדנאות, מחברת הספר - "אני המפתח לשינוי" , אני כותבת ומוציאה לאור מוצרי מודעות ואימון ומרצה כ-6 שנים בהתנדבות לחיילים ומפקדים בצה"ל, ויצו נעמת, נוער בסיכון ואסירים בבתי סוהר.

לפתיחת הטור אני רוצה לדבר אתכם על נושא יצירת שינוי בחיים, אך לפני שאני נוגעת בנושא השינוי, בואו נדבר על מודעות עצמית ונבין מהי מודעות עצמית כיצד היא נוגעת בכל התחומים בחיים שלנו.

מה זה מודעות עצמית? מה המושג הזה אומר? כולם מדברים על- 2 המילים האלה, אך האם פעם ניסינו להבין אותן והדרך שהן משפיעות על חיינו בכל רגע?
המילה מודעות באנגלית awareness, משמעה להיות ערים לעצמנו ולהתחיל חיים של התבוננות תמידית. כשאנו חיים את חיינו בחוסר מודעות לעצמנו ולסביבה, אנו מנוהלים על אוטומט שהוא התכנות הפנימי שגדלנו עליו עד היום ושעיצב את האישיות שלנו. (דפוסי חשיבה, דפוסי התנהגות , הרגלים, תגובות, מחשבות, רגשות) האוטומט הזה כשהוא מנהל אותנו, הוא לא מאפשר לנו להתבונן בעצמנו ולשנות את הדפוסים שמנהלים אותנו. כאשר אנחנו מחליטים לקחת אחרית על עצמנו וחיינו מחדש, אנו מתחברים "לצופה שבנו" והופכים מודעים יותר לעצמנו ולסביבה, כאשר אנו מחוברים לצופה שבנו, אנו מפתחים זוג עיניים נוספות שנמצאות בתוכנו שהן רואות את כל מה שמתרחש בתוכנו, אנו רואים את העולם החיצוני שלנו וגם את העולם הפנימי שלנו. ההתבוננות בעצמנו מאפשרת לנו לצפות בדפוסים שניהלו אותנו ולשחרר אותם ולשנות גישה שבה פעלנו ולהגיב בצורה חדשה ממה שהגבנו בעבר. בצורה זו אנו מבינים את עצמנו טוב יותר וגם משפרים את חיינו.


לאחר שהבנו באופן עקרוני את נושא המודעות שאעסוק בו בכל הנושאים שאעלה בטור שלי, בואי נדבר על שינוי...
מהו שינוי וכיצד הוא מתבטא בחיים שלנו...? איך יוצרים שינוי בחיים ..?

שינוי מתחיל בהבנה שדבר מה או כמה דברים בחיים שלנו לא עובדים נכון. אנחנו מרגישים שמשהו חסר, רק שקשה להצביע עליו, וצריך להתחיל להבין מה לא עובד ומה חסר בחיינו ולמצוא את הדרך למלא את החלל.
עלינו להתחיל לראות את הדברים שלא ראינו עד היום או שהדחקנו אותם היטב וברחנו מההתמודדות עימם, ולשנות את מה שניתן לשנות ושעד היום בחרנו לא לעשות זאת או שמצאנו תירוצים לא לפעול ולא לקחת אחריות. הדבר היחיד המונע מאתנו להתחיל הוא פשוט החלטה אמיתית להתחיל ליצור את השינוי!

כוחה של ההחלטה בחיינו הוא עצום. היא גורמת לשינוי פנימי בתוכנו. כאשר אנחנו לא מחליטים, אנחנו נמצאים במצב שלא זורם לשום כיוון ולא נוקטים שום פעולה או יוזמה, החיים שלנו נמצאים במצב של חוסר צמיחה וחוסר התפתחות, מלאים בלבול, חוסר מיקוד, תסכול וחוסר סיפוק. אבל איננו עושים דבר כדי לשנות זאת, מפני שהתרגלנו לחיות כך. המצב הזה לא מביא אותנו לצמיחה, אלא רק מגביר את התקיעוּת בחיינו.

ברגע שאנחנו מחליטים שאנו לא רוצים להמשיך לחיות בצורה בה חיינו עד היום , מביעים רצון לשנות את חיינו, מתחייבים לתהליך ולוקחים אחריות מחודשת על המציאות שיצרנו לנו – חיינו מקבלים מיקוד וכוונון, ומשם התהליך כבר קורה מעצמו. באמצעות השינוי אנו מגלים עוד על עצמנו ואנחנו יכולים לתת לעצמנו דברים שעד היום מנענו מעצמנו או שלא ידענו שאנחנו ראויים לקבלם. עכשיו הגיע הזמן להתחיל להיפתח אליהם ולהכניסם לחיינו.

כדי לשנות את חיינו אנחנו צריכים לרצות ליצור את השינוי באמת ולהתחיל לבחון את חיינו בכל תחום: משפחה, בני זוג, עבודה, היחס שלנו לגופנו ולעצמנו, גישתנו לחיים ולכל מה שסובב אותנו בחיי היומיום. כשאנחנו נמצאים בתהליך יצירת שינוי, אנחנו משחררים את הישן שבחיינו – דרך החשיבה, הרגלים, אנשים שלא תורמים לצמיחה שלנו, אמונות ישנות על עצמנו, גישה שחיינו איתה ומכניסים את החדש – מאמצים דרך חשיבה חדשה, זווית ראייה שונה, מוצאים את הכוח הפנימי שבנו ובוחרים לוותר על כל מה שלא שירת אותנו עד היום ומנע מאתנו להרגיש טוב, לצמוח ולמלא את חיינו בסיפוק ובתכלית.

ברגע שאנחנו מעוניינים לבחון את חיינו מחדש – אנחנו מקבלים את ההדרכה של היקום ה"שומע" את הרצון שלנו ושולח לנו את העזרה שאנחנו צריכים באמצעות אנשים שנכנסים לחיינו, מסרים וסימנים שונים שמגיעים בכל מיני צורות לחיינו שבאים להראות לנו איך להתחיל את השינוי ולפסוע בדרכנו החדשה. לכל אחד מאתנו מגיע לחיות חיים של סיפוק, הצלחה, מימוש, הכרה בייחודיות שלנו. עלינו להבין שכל מה שאנחנו צריכים כבר נמצא בתוכנו, ולהתחיל בתהליך הגילוי של כל מה שטמון בנו.

תהליך השינוי עוזר לנו להבין שאנחנו ראויים לכל הדברים שמנענו מעצמנו קודם לכן, ופותח לנו את הדלת להתחיל להעניק לעצמנו את המתנות של היקום שרוצה בצמיחתנו ומסייע לנו בכל דרך להגיע אל התשובות, ולגלות את הכוחות שבנו ליצירת המציאות שאנחנו חפצים בה. בתהליך זה אנחנו עוברים ניקוי וטיהור פנימי של כל החסימות שנוצרו בחיינו, ומנעו מאתנו עד כה לגלות את הפוטנציאל האמיתי שלנו שנמצא בתוכנו. לאחר הבנת החסימות בחיינו והגורמים שיצרו אותן, והתמודדות עם גורמים אלה, מתחילה פריצת הדרך בתוכנו. אנחנו מגלים את עצמנו מחדש ומתחברים לאמת שלנו, לפוטנציאל שלנו ולכוחות הקיימים בתוכנו, שעד כה לא ידענו על קיומם.

הטור נקרא " אני המפתח לשינוי" כדי להדגיש שהכח לשנות נמצא אצלנו ושאנחנו המפתח לשינוי של עצמנו ושל חיינו...והכח שיוצר את השינוי הוא התודעה והחיבור לכח הפנימי שבנו. בנושאים הבאים שאעסוק בטור אגע בכל הנושאים שמחברים אותנו לכח הפנימי...ועוזרים לנו להוביל את חיינו ולהיות הקפטנים של "הספינה" שלנו שמסמלת את חיינו ...ולהוביל אותם לאן שברצוננו להגיע.

להלן שאלות שיעזרו לך לברר אם אתה מעוניין בשינוי, ואם משהו מונע ממך להתחיל לחולל אותו. השתמשתי בלשון זכר מטעמי נוחות, אך הדברים מכוונים כמובן לקוראים ולקוראות כאחד. כדאי לך לכתוב את השאלות על דף ולענות בצורה מפורטת ככל שניתן. התשובות האמיתיות שתיתן לעצמך יראו לך בדיוק מה הגורם החוסם אותך ומונע ממך להתחיל לחולל את השינוי.

 1. אם אני מעוניין בשינוי בחיי, מה מונע ממני להתחיל ליצור אותו? פרט את כל הגורמים שמנעו ממך
 2. מדוע לא יצרתי את השינוי הזה עד היום?
 3. אם יש פחד המונע ממני ליצור את השינוי, מהו? (הגדר אותו ונסה להבין למה יצרת אותו.)
 4. מה הייתי מעוניין לשנות בחיי?
 5. כיצד ייראו חיי כאשר אצור את השינוי הזה? (פרט ככל הניתן כיצד השינוי יתבטא בחייך.)
 6. מה הצעד הראשון שאני מוכן לעשות עכשיו כדי להתחיל ליצור את השינוי הזה?

להלן הצהרות חיוביות לעבודה על התחלת תהליך השינוי:

 • אני רוצה ליצור שינוי לטובה בחיי.
 • אני בוחר ליצור שינוי לטובה בחיי.
 • השינוי לטובה בחיי קורה עכשיו.
 • אני יוצר שינוי לטובה בחיי עכשיו.
 • השינוי החיובי בכל התחומים בחיי קורה עכשיו.

כאשר אתה עובד על ההצהרות החיוביות, עבוד על תודעת השינוי שבתוכך והרְגש את השינוי כאילו הוא מתרחש כבר
עכשיו. דמיין את חייך לאחר שינוי זה בכל יום והזן את עצמך בעוצמות שהשינוי יכניס לחייך. ככל שתתחבר להרגשה שהשינוי כבר מתרחש בחייך – כך הוא יקרה מהר יותר.

לפני תהליך הדמיון המודרך שחרר את הישן:
אני משחרר עכשיו מתודעתי ומחיי, מודעות שיצרה אצלי, התנגדות ופחד משינוי!

תהליך דמיון מודרך לחיבור לכח השינוי -
דמיין שאתה גולם של פרפר, אשר עובר תהליך שינוי לפני צאתו לעולם. ראה איך לאט לאט אתה משחרר את
המהות הישנה שלך, והופך לפרפר יפהפה וצבעוני, אשר יוצא לעולם בפעם הראשונה. שינוי הוא
המתנה שאתה מעניק לעצמך ולנשמה שלך, אשר רוצה בצמיחה ובהתפתחות שלך.
צור שינויים בחייך, בטח ביקום, ובחר לראות את עצמך בכל צבעי הקשת !
התבונן בעצמך, חולל שינוי בחייך, ומלא את תודעתך בעוצמת
השינוי, והמתנות שהוא מכניס לחייך.

הצהר על החדש מס' פעמים ביום:

 • אני מחובר לרצון הנשמה, ורמת המודעות שלי עולה בכל יום!
 • אני בוחר ליצור שינוי חיובי במחשבתי, תודעתי ובחיי!

אשמח לקבל את תגובותיכם ושאלותיכם.

קישור לעמוד שלי בפייסבוק - http://www.facebook.com/racheli888

1.קדימה לשינוי
דינה,  14/05/12 09:44
ויקטוריה ס.יצאתי לדייט תכף אשוב...
"אז מה אתה מחפש?"
02/09/2014  ויקטוריה ס.
יעל צורקריאה בקלפים
אס מטות
09/03/2014  יעל צור
רוני יהליסיפור גן עדן מנקודת מבטו של הבורא
27/01/2014  רוני יהלי
שירות Seeitשחיתות שחיתות שחיתות
15/01/2014  שירות Seeit
אתי יוחאימהו הום סטייג'ינג
06/10/2013  אתי יוחאי
שירות Seeitתזונה נכונה לאיזון רמת הכולסטרול בגוף
13/06/2013  שירות Seeit
אורי שפאןמה אפשר לעשות עם הכסף שהתפנה בזכות חוק חינוך חובה חינם מגיל 3?
24/04/2013  אורי שפאן
מוטי שפיאסטרולוגיה הודית
תחזית אסטרולוגית שבועית ע"פ האסטרולוגיה ההודית 4-10 לנובמבר
04/11/2012  מוטי שפי
הרחב רשימה
בוא לכתוב ב-SEEIT. רוצה טור משלך? אולי בלוג משלך? לפרסם מאמר? אז יש לך אפשרות...