Seeit - המקום הראשון שלך באינטרנט
 

סיפור גן עדן מנקודת מבטו של הבורא

27/01/2014  רוני יהלי

כולנו מכירים את סיפור גן עדן, אלוהים ברא את העולם ואח"כ ברא את אדם וחווה, שם אותם בגן פלאי, מלא מכל טוב, עצים, נהרות, שפע, שפע, שפע.. וגם שני עצים, עץ החיים ועץ הדעת, טוב ורע. אמר אלוהים לאדם וחווה, שמעו, יש לכם כאן הכול, אוכל, שתיה, מחסה.. הכל... אבל!!! מעץ הדעת לא תאכלו. אבוי לכם, אם תאכלו מפרי עץ הדעת מות תמותו. הסתובבה חווה משועממת בגן עדן ופגשה את הנחש, הנחש שכנע את חווה לאכול את פרי העץ האסור והבטיח לה שלא תמות אלא תהיה כמו הבורא עצמו. חווה הסקרנית והמשועממת לא עמדה בפיתוי ואכלה מהפרי. ככה זה, נשים, אין להן אופי ומאז כולנו משלמים על הפזיזות שלה, בצער יולדות הנשים בנים והגברים, בזיעת אפם אוכלים לחם. מה שנקרא, "החיים קשים". אז מה אנחנו מקטרים ומאשימים את שר האוצר, או ראש הממשלה, הרי כל צרותינו ומחסורנו הוא בגלל חווה וההתנהלות חסרת האחריות שלה.

האומנם זו האמת?

וַיִּקַּח יְהֹוָה אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם וַיַּנִּחֵהוּ בְגַן עֵדֶן לְעָבְדָהּ וּלְשָׁמְרָהּ: וַיְצַו יְהֹוָה אֱלֹהִים עַל הָאָדָם לֵאמֹר מִכֹּל עֵץ הַגָּן אָכֹל תֹּאכֵל: וּמֵעֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ כִּי בְּיוֹם אֲכָלְךָ מִמֶּנּוּ מוֹת תָּמוּת:

בואו נקבל פרספקטיבה על סיפור גן עדן מזווית אחרת, מנקודת מבטו של הבורא.

בני האדם האהובים,

חוויית החיים מסופרת אצלכם מאז ומתמיד כעונש ממני על חטא גן עדן. אני רוצה לנפץ לכם את המיתוס הזה. אני בורא כל שישנו רואה כל ויודע כל, יודע אני את שהיה ואת כל שיהיה, רואה לב ונפש. כשבראתי את אדם וחווה, שיכנתי אותם בגן עדן, גן מלא בשפע. גן עדן=תקופת הגן, זה העידן שבו הייתם תחת פיקוחי, השקתי אתכם, האכלתי אתכם, פיקחתי עליכם ואז הגיע הזמן לגדול, לפרוש כנפיים. כשאסרתי עליהם לאכול מעץ הדעת טוב ורע, ידעתי בדיוק מה יקרה, ידעתי שחוה ואדם לא יעמדו בפיתוי ויבחרו לאכול מהעץ האסור. מדוע אם כך פעלתי בדרך זו? התשובה נמצאת בתוך הסיפור עצמו.

וְהַנָּחָשׁ הָיָה עָרוּם מִכֹּל חַיַּת הַשָּׂדֶה אֲשֶׁר עָשָׂה יְהֹוָה אֱלֹהִים וַיֹּאמֶר אֶל הָאִשָּׁה אַף כִּי אָמַר אֱלֹהִים לֹא תֹאכְלוּ מִכֹּל עֵץ הַגָּן: וַתֹּאמֶר הָאִשָּׁה אֶל הַנָּחָשׁ מִפְּרִי עֵץ הַגָּן נֹאכֵל: וּמִפְּרִי הָעֵץ אֲשֶׁר בְּתוֹךְ הַגָּן אָמַר אֱלֹהִים לֹא תֹאכְלוּ מִמֶּנּוּ וְלֹא תִגְּעוּ בּוֹ פֶּן תְּמֻתוּן: וַיֹּאמֶר הַנָּחָשׁ אֶל הָאִשָּׁה לֹא מוֹת תְּמֻתוּן: כִּי יֹדֵעַ אֱלֹהִים כִּי בְּיוֹם אֲכָלְכֶם מִמֶּנּוּ וְנִפְקְחוּ עֵינֵיכֶם וִהְיִיתֶם כֵּאלֹהִים יֹדְעֵי טוֹב וָרָע:

הנחש מייצג את התשוקה, את הפיתוי. הפיתוי הוא הרצון שלכם, בלעדיו אין התפתחות ולמידה. והנחש אמר, תאכלו מעץ הדעת ולא תמותו אלא תתעוררו, עינכם יפתחו לראות את האמת האלוהית, תהיו כאלוהים, בעלי יכולת ראייה המבדילים בין טוב לרע. האם הנחש השים עצמו מעליי או שהיה שליח מטעמי? ידיעת עצמכם מגיעה מתוך בחירה בעולם של דואליות, של טוב ורע, מתוך הקטבים אתם לומדים לבחור ומשם אתם לומדים את העצמי שלכם.

למה עץ הדעת? משום שעץ=עצמי. את עצמי לדעת. הבחירה שלכם בני האדם לרצות לדעת את עצמכם, הייתה חייבת לבוא מתוך רצונכם החופשי, משום כך, הנחתי את עץ הדעת בגן עדן עם איסור מפורש לאכול ממנו, התשוקה לדעת ולהבין הייתה חייבת להיות חזקה מהפחד מהתוצאה. מצב זה איפשר לכם בחירה, על מנת שתתחברו לרצון שלכם ולכך שיש לכם בחירה חופשית מוחלטת לדעת את עצמכם. אם הייתי אומר לכם לאכול את פרי עץ הדעת, בכל קושי והתמודדות שהייתם חווים הייתם פונים אליי בתלונות ומאשימים שכל סבלכם בגללי. גם ככה יש לכם נטייה להאשים אחרים על הבחירות שלכם. אתם רציתם, אתם בחרתם, זה מאפשר לכם לקחת אחריות על חייכם, על המסעות שאתם עושים בלדעת את עצמכם. ו"מות תמות" על מנת שתדעו את עצמכם אתם תחוו את המוות, המוות מאפשר לכם ללמוד את עצמכם מתוך הלידה מחדש בכל פעם, ללמוד את עצמכם מתוך בחירות חוזרות, זו ההזדמנות שנתתי לכם להתחדש ולהשתנות באינסוף גלגולי חיים.

וַיִּקְרָא יְהֹוָה אֱלֹהִים אֶל הָאָדָם וַיֹּאמֶר לוֹ אַיֶּכָּה: וַיֹּאמֶר אֶת קֹלְךָ שָׁמַעְתִּי בַּגָּן וָאִירָא כִּי עֵירֹם אָנֹכִי וָאֵחָבֵא: וַיֹּאמֶר מִי הִגִּיד לְךָ כִּי עֵירֹם אָתָּה הֲמִן הָעֵץ אֲשֶׁר צִוִּיתִיךָ לְבִלְתִּי אֲכָל מִמֶּנּוּ אָכָלְתָּ: וַיֹּאמֶר הָאָדָם הָאִשָּׁה אֲשֶׁר נָתַתָּה עִמָּדִי הִוא נָתְנָה לִּי מִן הָעֵץ וָאֹכֵל: וַיֹּאמֶר יְהֹוָה אֱלֹהִים לָאִשָּׁה מַה זֹּאת עָשִׂית וַתֹּאמֶר הָאִשָּׁה הַנָּחָשׁ הִשִּׁיאַנִי וָאֹכֵל:

האם באמת לא ידעתי מה קורה מאחורי גבי? ברור שכן, אלא שהיה חשוב שתגלו את הסקרנות, הכמיהה, הרצון, האומץ ולקיחת אחריות. האומץ לעמוד מול הבחירות שבחרתם והאומץ להודות באמת ולבקש סליחה. כבר מבראשית קל לו לאדם להעביר את האשמה ואת האחריות לאחר. אדם לאישתו וחווה לנחש. איך היה נראה הסיפור המקראי אם אדם וחווה היו עומדים מולי ואומרים ,"רצינו לדעת, בחרנו לאכול מעץ הדעת". ההתנהלות הזו היא חלק בלתי נפרד מהאנושות שלכם, באתם לכאן ללמוד רצון חופשי, בחירה, לקיחת אחריות וסליחה.

אֶל הָאִשָּׁה אָמַר הַרְבָּה אַרְבֶּה עִצְּבוֹנֵךְ וְהֵרֹנֵךְ בְּעֶצֶב תֵּלְדִי בָנִים וְאֶל אִישֵׁךְ תְּשׁוּקָתֵךְ וְהוּא יִמְשָׁל בָּךְ: וּלְאָדָם אָמַר כִּי שָׁמַעְתָּ לְקוֹל אִשְׁתֶּךָ וַתֹּאכַל מִן הָעֵץ אֲשֶׁר צִוִּיתִיךָ לֵאמֹר לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ אֲרוּרָה הָאֲדָמָה בַּעֲבוּרֶךָ בְּעִצָּבוֹן תֹּאכֲלֶנָּה כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ: וְקוֹץ וְדַרְדַּר תַּצְמִיחַ לָךְ וְאָכַלְתָּ אֶת עֵשֶׂב הַשָּׂדֶה: בְּזֵעַת אַפֶּיךָ תֹּאכַל לֶחֶם עַד שׁוּבְךָ אֶל הָאֲדָמָה כִּי מִמֶּנָּה לֻקָּחְתָּ כִּי עָפָר אַתָּה וְאֶל עָפָר תָּשׁוּב:

האמנם עונש?

"הרבה ארבה עצבונך והרנך." – חוק הילודה וההתרבות נקבע ביציאה מגן עדן. ברגע שנוצר הגוף הפיזי , היה צורך ליצור מנגנון התרבות . אני משתמש באותיות עצ, שוב ושוב. עץ הדעת, עצבונך, עצב . כל הביטויים הללו קשורים לעצמי. מתוך עצמך יבואו הבנים.. דור ההמשך.

ואל אישך תשוקתך, האיש שלך יגיע מתוך תשוקה, המשיכה המינית היא שתחבר בין האישה לגבר והוא יהיה כמשל עבורה, מטאפורה, מראה , לצמיחה הדדית וללמידה עצמית. ואל הגבר אמרתי, בעצבונך, בעצמך תאכלנה כל ימי חייך, אתה בזכות עצמך, למה קוץ ודרדר תצמיח לך ואכלת את עשב השדה? הרי אין אפשרות לאכול קוץ, דרדר ועשב. ועדיין השתמשתי במילים הללו. מה עושה הקוץ? דוקר, מציק. ואת העשבים השוטים בשדה צריך לנקש. אלו הן מטאפורות לאגו הגברי שחלק מלמידת העצמי היא לעקור את העשבים השוטים והקוצים הדוקרניים שנשלפים להגן על הגבריות.

בזיעת אפך. האף לא מזיע, מהאף מריחים ונושמים. כשאתם נולדים ויוצאים מרחם אמכם, אתם מתחילים לנשום בזכות עצמכם, דרך האף. בזיעת, זה גם בזכות, בזיע, בתנועה, על ידי צמיחה וגדילה תלמדו את החיים. לחם הוא גם, לחימה, מחילה, חמלה. כחלק מלמידת העצמי, אתם לומדים את זאת.

אני הבורא, אינני בורא מעניש. החיים אינם עונש. החיים הם צמיחה ולמידה והתפתחות. באתם לכאן מתוך הרצון החופשי שלכם לדעת את עצמכם, באתם מתוך בחירה, מתוך סקרנות, מתוך עניין. הזכות שלכם לחיות, למות ולהיוולד מחדש מאפשרת לכם אינסוף חוויות ואינסוף התנסויות המובילות אתכם ללמידת האני הגבוה ביותר שלכם. אוהב אתכם ילדיי.

ויקטוריה ס.יצאתי לדייט תכף אשוב...
"אז מה אתה מחפש?"
02/09/2014  ויקטוריה ס.
יעל צורקריאה בקלפים
אס מטות
09/03/2014  יעל צור
שירות Seeitשחיתות שחיתות שחיתות
15/01/2014  שירות Seeit
אתי יוחאימהו הום סטייג'ינג
06/10/2013  אתי יוחאי
שירות Seeitתזונה נכונה לאיזון רמת הכולסטרול בגוף
13/06/2013  שירות Seeit
אורי שפאןמה אפשר לעשות עם הכסף שהתפנה בזכות חוק חינוך חובה חינם מגיל 3?
24/04/2013  אורי שפאן
מוטי שפיאסטרולוגיה הודית
תחזית אסטרולוגית שבועית ע"פ האסטרולוגיה ההודית 4-10 לנובמבר
04/11/2012  מוטי שפי
סיגלית מחברבימת העסקים
29/08/2012  סיגלית מחבר
הרחב רשימה
בוא לכתוב ב-SEEIT. רוצה טור משלך? אולי בלוג משלך? לפרסם מאמר? אז יש לך אפשרות...